Narty w Czechach już
Narty Czechy
Narty w Czechach już od 698 zł

15 lat doświadczenia

Od 1999 roku z naszych usług skorzystało ponad 90 000 klientów!

Wszystkie oferty w 1 miejscu

Porównuj i wybieraj spośród 120 000 wakacyjnych ofert 80 biur podróży!

Gwarancja najniższej ceny

Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów!

Czechy, Góry Izerskie

Pytloun Wellness Travel Hotel 2 osoby, 24.03-29.03, 5 dni

5 dni, BB - Śniadanieod 564 zł
Czechy, Czeskie Karkonosze

Wellness Hotel Svornost 2 osoby, 22.03-27.03, 5 dni

5 dni, BB - Śniadanieod 769 zł
Czechy, Góry Izerskie

Pytloun Apartments Liberec 2 osoby, 23.03-28.03, 5 dni

5 dni, RO - Bez wyżywieniaod 775 zł
Czechy, Czeskie Karkonosze

Skalni Mlyn Adrspach 2 osoby, 24.03-29.03, 5 dni

5 dni, BB - Śniadanieod 811 zł

Zima 2023/2024

Więcej ofert

Czechy dojazd własny

Więcej ofert

Przewodnik po Czech...

Bezchmurna noc
6°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
few clouds%
Ciśnienie:
1023 hPa
Wiatr:
3 km/h158°
Pochmurno
9°C
Przejściowe lekkie opady deszczu, możliwe wyładowania atmosferyczne
8°C
Prognoza pogody w Czechach
Czechy to kraj wręcz wymarzony dla miłośników białego szaleństwa. Czekają tu na nich wspaniale przygotowane stoki, pełne niespodzianek snowparki oraz mnóstwo śniegu. Z państwem tym Polska graniczy od południa, a dzieli się on na trzy krainy: Śląsk Czeski, Morawy oraz Czechy. Nie posiada on dostępu do morza, jednakże niesamowite górskie szczyty i piękne miasteczka są wystarczającą atrakcją samą w sobie.

Czechy zachwycają swoją stolicą - Pragą, która nawet zimą prezentuje się niezwykle pięknie. O tej porze roku warto przede wszystkim odwiedzić Karkonosze z najwyższym szczytem - Śnieżką o wysokości 1603 metrów n.p.m. oraz wybrać się na szusowanie bez końca. Po szaleństwach na stoku warto natomiast skosztować przepysznej czeskiej kuchni, chociażby słynnych knedlików czy smażonego sera.

Zimą Czechy są naprawdę piękne. Liczne ośrodki narciarskie zapewniają wiele rozrywek, a piękne górskie szlaki odpoczynek na łonie natury. Dodatkowym atutem jest odległość, która sprawia, że chętnie się tutaj wraca.
Najpopularniejsze regiony zimowe w Czechach to Karkonosze i Góry Izerskie. Karkonosze czarują pięknem krajobrazu a także świetnymi warunkami do szusowania. Zwłaszcza tutejszy Karkonoski Park Narodowy zachęca do odwiedzin, bowiem jest bardzo cennym obszarem przyrodniczym, w którym mieszka wiele dzikich zwierząt. Wodospady, lasy iglaste i krystalicznie czysta woda zachęca do zrelaksowania się właśnie tutaj.

Równie ciekawym regionem są Góry Izerskie, które charakteryzują się niewielkimi wzniesieniami wręcz idealnymi dla narciarzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na stoku. Tylko kilka szczytów sięga tutaj pond 1100 metrów n.p.m., a prócz szusowania można tutaj także spacerować, jeździć na rowerze lub też konno.
Najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim w Czechach jest Szpindlerowy Młyn, który wciąż jest udoskonalany i dzięki temu przyciąga coraz więcej miłośników zimowego szaleństwa. Posiada on aż 17 wyciągów i łącznie 26 kilometrów tras zjazdowych, dodatkowo jest niedrogi i znajduje się stosunkowo blisko.

Największą konkurencją dla Szpindlerowego Młyna jest niewątpliwie wielka piątka w Karkonoszach, czyli Pec pod Śnieżką, Czarny Dół, Wielka Upa, Swoboda nad Upą oraz Czarna Góra - Jańskie Łaźnie. Ośrodki te to łącznie aż 37 kilometrów tras zjazdowych, które dostępne na jednym karnecie.

Prócz wspaniałych narciarskich perełek zimą warto też zobaczyć czeskie miasta takie jak Praga, piękne Karlowe Wary, Czeskie Budziekowice, Terezin czy Hradec Kralove.
Geografia i przyroda:
Czechy ulokowane są w Europie Środkowej i zamieszkuje je pond 10,5 miliona osób. Graniczą one z Polską, Niemcami, Austrią i ze Słowacją. Łączna powierzchnia państwa to 78 866 kilometrów. Kraj ten znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, w którym zaznacza się dość wyraźnie przejściowość pomiędzy wpływami kontynentalnymi a morskimi. W lipcu średnia temperatura powietrza wynosi tu 17-18 stopni Celsjusza, a w styczniu około -2,5 stopnia.

Czechy to przede wszystkim niskie wyżyny sięgające od 300 do 800 metrów n.p.m., a wzdłuż granic pasma górskie. W Karkonoszach znajduje się najwyższy szczyt państwa, czyli Śnieżka sięgająca 1603 metrów n.p.m. Bardzo istotne i bogato przyrodniczo są tutejsze parki narodowe, w których można podziwiać piękno lasów i roślinności, a także wiele dzikich zwierząt.
Czechy obfitują w zabytki i miejsca, które warto zobaczyć. Naprawdę wiele czeka ich w stolicy, czyli Pradze. Warto tutaj przede wszystkim zwiedzić Drogę Królewską, Hradczany, stary rynek z zegarem astronomicznym czy plac z ogromnym pomnikiem św. Wacława.

W Czechach Środkowych czeka zamek Karola IV, gotycko-barokowy kościół Santiniego, stary zamek Konopiste, a także zamek otoczony rezerwatem przyrody, czyli Krivoklatsko. Czechy Zachodnie natomiast czarują synagogą i browarem Prazdroj w Pilznie, wielką cerkwią, zbrojową zabudową i Franciszkowymi Łaźniami w Karlowych Warach a także katakumbami kościoła - Klatovy.

Mnóstwo atrakcji czeka także w Czech Wschodnich, Południowych i Północnych, co sprawia, że można ten kraj odwiedzać bardzo często, a i tak zawsze będzie zaskakiwał nowymi skarbami do odkrycia.
Czechy to raj dla tych, którzy kochają uprawianie sportów zimowych. Oprócz narciarstwa zjazdowego można tutaj przetestować trasy biegowe, saneczkowe i bobslejowe, a także snowtubing czy snowboard.

Ośrodki, które są wręcz uwielbiane przez narciarzy to Pec pod Snieżką, Szpindlerowy Młyn, Harrachov, Czarna Góra - Jańskie Łaźnie czy Rokytnice nad Jizerą. Największym z nich jest Szpindlerowy Młyn, który posiada 11 wyciągów narciarskich oraz 5 kolejek liniowych.

W Karkonoszach czeka łącznie około 550 kilometrów tras, które są regularnie odnawiane. Jedną z ciekawszych jest na pewno Hromovka, czerwona trasa, której długość wynosi 1540 metrów. Otwarta jest ona od godziny 18 aż do 21 zapewniając niesamowite wrażenia związane z nocnym szusowaniem.
Informacje praktyczne dla narciarzy:
By dostać się do Czech nie potrzebna jest wiza, walutą jest korona czeska a językiem urzędowym - czeski. Warto pamiętać o wysokich mandatach za brak winietki oraz na wolno poruszające się samochody i gwałtowne hamowania przy znaku „miasto”. Limity prędkości na drogach to 130 km/h - autostrady, 50 km/h - teren zabudowany, 90 km/h - poza terenem zabudowanym.

Przed wyjazdem na narty warto wyposażyć się w odpowiednie ubezpieczenie, tak by móc spokojnie korzystać ze wszystkich atrakcji, które czekają na miejscu i w razie konieczności bez przeszkód wybrać się do wybranego specjalisty. Warto także przygotować się fizycznie uprzednio uprawiając wybrany sport czy też ćwicząc, by uniknąć kontuzji na stoku.